VĚTŠINU MATERIÁLU STAHUJI Z www.formule1.auto.cz
!!!!!!

Piquet opouští Renault

5. srpna 2009 v 19:27 |  Novinky
Piquet opouští Renault

"Obdržel jsem od týmu zprávu, že po zbytek sezóny za ně už nepojedu," uvedl loňský nováček.
"Chtěl bych tak poděkovat malé skupině lidí, která mě podporovala a s kterou jsem v Renaultu pracoval - a to ačkoli je velmi smutné, že jsem obdržel takovou zprávu."
Loni to byla pro Nelsona Piqueta nepříjemná sezóna, když se už po několika závodech musel potýkat s kritikou a otázkami kolem jeho nahrazení. Letos byla situace podobná, závěr je však jiný - syn slavného otce se s týmem Flavia Briatoreho loučí.
"Pro sezónu 2009 mi Briatore slíbil, že všechno bude jiné, že dostanu pozornost, kterou si zasloužím. Přiměl mě podepsat smlouvu, s kterou jsem musel dosáhnout 40% bodů Fernanda Alonsa. Věřil jsem, že toho dosáhnu, pakliže budu mít stejné podmínky."
"Bohužel Briatoreho sliby se nikdy nesplnily. Navíc se letos nesmí testovat. Z prvních devíti závodů, které jsem odjel, měl Alonso ve čtyřech z nich lepší vůz. Inženýři mi řekli, že jsem měl o pět až osm desetin pomalejší auto než on."
Nelson Piquet tedy zatím na svou slávu v F1 musí počkat, a jak sám uvedl, v úspěch věří.
"Věřím ve svůj talent a schopnosti. Nikdy bych nedosáhl tak daleko, kdybych měl špatné výsledky. Každý, kdo zná mou historii, ví, že výsledky z F1 ke mně nesedí."
"Být pod tlakem není nic nového. Během mé kariéry jsem se setkal často s kritikou a musel se vypořádat s mým jménem. Až doteď jsem se s tím nikdy nezaobíral. Nikdy před tím jsem necítil potřebu se obhajovat proti pomluvám a kritice, protože jsem věděl, jaká je pravda a chtěl jsem se soustředit na závodění."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama